O firmie

Brunpol Sp. z o.o. jest przedsiębiorstwem energetycznym prowadzącym szeroki zakres usług związanych z dostawą, oszczędzaniem i rozliczaniem kosztów zużycia ciepła. Spółka działa systemowo oferując projektowanie i kompleksowe wykonawstwo w zakładach przemysłowych i budynkach wielorodzinnych:

  • montaż podzielników ciepła,
  • rozliczanie kosztów ogrzewania,
  • projektowanie sieci, węzłów, kotłowni, instalacji c.o., c.w. i przemysłowych,
  • wykonawstwo w/w wymienionym zakresie,
  • komputerowe równoważenie instalacji centralnego ogrzewania.

Brunpol Sp. z o.o. jest przedsiębiorstwem obecnym na polskim rynku od 1987 r. Brunpol rozlicza zużycie ciepła na bazie podzielników kosztów ogrzewania na terenie kraju ok. 200.000 podzielników. Dbamy o ciepło naszych Klientów - kolory tworzące logo firmy określają to, czym charakteryzuje się nasza działalność. Granat to symbol niezawodności, profesjonalizmu i jakości, natomiast czerwień symbolizuje dynamizm i ciepło, dziedzinę wokół której skupia się nasza praca. Filarem naszych usług jest montaż podzielników i rozliczanie zużycia ciepła, jednak nasza działalność zdecydowanie wykracza poza ten zakres prac - zajmujemy się wdrażaniem polityki oszczędzania ciepła. Korzystając z wiedzy i doświadczenia osób tworzących naszą kadrę, promujemy i proponujemy szereg działań termomodernizacyjnych polegających m.in. na: wykonywaniu audytów energetycznych, projektowaniu i kompleksowym wykonawstwie w budownictwie mieszkaniowym i zakładach przemysłowych: węzłów i sieci cieplnych, kotłowni (także na biomasę) i instalacji c.o. i c.w.u.,; komputerowej regulacji instalacji centralnego ogrzewania. Ponadto nasza firma produkuje i sprzedaje ciepło z 5 kotłowni o mocy ok. 6MW.

Brunpol Sp. z o.o. od 2014 roku należy do SPFRM stanowiącego otwartą platformę wsparcia i współdziałania dla osoby fizycznych jak i instytucji, które chcą podzielić się swoimi spostrzeżeniami w dokonywaniu analiz oraz obiektywnej i zgodnej z prawem ocenie rozwiązań m.in. technicznych, organizacyjnych i ekonomiczno-finansowych. Zgodnie ze statutem Stowarzyszenie Polskich Firm Rozliczających Media jest zrzeszeniem dobrowolnym, mającym na celu propagowanie i promowanie racjonalnej gospodarki mediami. W szczególności chodzi o wykorzystanie ciepła, prądu, gazu oraz wody.